środa, 2 września 2015

Czym jest rekonwersja?

Kilka lat temu w państwie polskim wprowadzono takie zasady, które pozwalają na powrót byłych zawodowych żołnierzy do życia w społeczeństwie i ułatwia im możliwość znalezienia pracy. Prawo to nazywa się popularnie rekonwersją. Trzeba wiedzieć, że byłym zawodowym żołnierzom wojska polskiego należy przyznać tę rację, że ich zawód wymagał szczególnego dostosowania się i nieustannego poprawiania swoich możliwości obronnościowych i siłowych. Dzięki wyższym umiejętnościom wojskowy otrzymuje coraz wyższe stopnie w karierze. Niekiedy jednak mogą się również wydarzyć takie rzeczy, które w niespodziewany sposób mogą przerwać karierę nawet najlepszego żołnierza. To mogą być różnego rodzaju choroby przewlekłe, nagłe wypadki i inne wydarzenia, które zmuszają wojskowego do zakończenia pracy.

 Praca dla byłych żołnierzy


Jeśli były żołnierz zawodowy ma możliwość podjęcia pracy, to powinien skorzystać z prawa do rekonwersji. Rekonwersją objęci mogą być wszyscy, którzy odbywali służbę zawodową przez co najmniej kilka lat (od dwóch do piętnastu i oczywiście wyżej). Dzięki rekonwersji są oni w stanie uzyskać pieniądze od Ministerstwa Obrony Narodowej, które przeznaczyć mogą na szkolenia zawodowe i kursy w różnych firmach Szkoleniowych. Jednak najpierw taka firma musi określić się jasno, że prowadzi kursy na zasadzie rekonwersji. I właśnie taką firmą jest Centrum Szkoleń, Łódź, ul. Praska 5/7.

 Rekonwersja w Centrum Szkoleń


Rekonwersja pozwala na zrobienie uprawnień na różne urządzenia transportu bliskiego, w tym na wózki jezdniowe podnośnikowe, podnośniki koszowe, żurawie samojezdne i inne maszyny. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat, to odwiedź stronę internetową Centrum Szkoleń i zakładkę rekonwersja.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy chcą się przebranżowić po zakończonej służbie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabieram link i wrzucę na forum dla moich znajomych, którzy są wojskowymi. Pewnie im się spodoba.

    OdpowiedzUsuń